Resmi büyütmek için tıklayınız.

FUNGOLİNE (FUNGAL İNFEKSİYONLAR UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI)
YOĞUN BAKIMDA İNVAZİV FUNGAL İNFEKSİYONLAR KURSU
DERS 3: DOÇ. DR. E. EDİZ TÜTÜNCÜ'NÜN SUNUMUYLA
"YOĞUN BAKIMDA TANI, SKORLAMALAR ve RİSKLİ HASTA GRUPLARI"

Yoğun Bakımda İnvaziv Fungal İnfeksiyonlar Kursu'nun üçüncü dersi Doç. Dr. E. Ediz TÜTÜNCÜ'nün sunumuyla "Yoğun Bakımda Tanı, Skorlamalar ve Riskli Hasta Grupları".

EĞİTİM FORMATI: SANAL HASTA

Derse girdiğinizde karşınızda günlük hayatınızdaki hasta ile olan süreci göreceksiniz. Bu hasta ile ilgili anamnez-fizik muayene-radyoloji-laboratuvar bulguları için istediğiniz tetkikleri işaretleyip ardından tanı ve tedavi bölümlerine ulaşabileceksiniz. Sizden istenen bu hastayı muayene etmeniz, ardından tanısını koyup tedavisine başlamanız.
  • Eğitim sanal hasta üzerine kurulmuştur.
  • Sanki karşınızda bir hasta dosyası var ve oradan açıp öğreniyormuşsunuz gibi merak ettiğiniz, sorduğunuz her soruya yanıt alabileceğiniz modülümüz ile hastaya teşhis koyup tedavisini yönlendirebileceksiniz.
  • Bu eğitim modülü ile hastanın online olarak anamnezini alıp fizik muayenesini yaptıktan sonra radyoloji ve laboratuvar bulguları için istediğiniz tetkikleri işaretleyip sonuçlarını alarak ilerleyebileceksiniz.
  • Sanal hastamız için istemediğiniz önemli bir tetkik olursa sistem sizi uyaracak ve bu tetkiki istemenizi sağlayacaktır.
  • Koyacağınız teşhis ve vereceğiniz tedavi sonucunda, tanı ve tedavinin, neden doğru veya yanlış olduğuna dair eğitici tarafından hazırlanmış videolara ulaşabileceksiniz.
Bu derse 9 Kasım 2016, Çarşamba gününden itibaren www.fungoline.org adresinden 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

FUNGOLİNE Projesi'ne; İnfeksiyon Dünyası (www.infeksiyondunyasi.org), Ortak Pano'nun sol sütununda yer alan banner aracılığıyla ŞİFRESİZ olarak katılabilirsiniz.

www.infeksiyondunyasi.org